Malý výhled do záměrů a plánů letošního roku

Hlavní stránka > Archiv > Komentáře > Malý výhled do záměrů a plánů letošního roku

12.2.2018

Malý výhled do záměrů a plánů letošního roku Rok 2018 je posledním rokem projektu naší pracovní skupiny, podporovaného německým uskupením Renovabis, které podporuje sociálně prospěšná díla. SO ČBK tak ukončí celkem šestileté projektové období, ovšem se záměrem i nadále pokračovat na dobrovolnické bázi v započaté činnosti. Co nás v tomto roce čeká?

K pravidelným aktivitám skupiny patří pořádání odborných seminářů jak pro interní členy, tak pro účastníky z řad odborné veřejnosti. V průběhu jara se konají tři semináře, každý pod hlavičkou jedné ze tří specificky zaměřených sekcí SO ČBK. Informace o těchto seminářích lze nalézt v harmonogramu webu SO ČBK.

Na podzim se bude konat ještě jeden odborný seminář, jehož téma bude s předstihem upřesněno.

Dalším typickým angažmá skupiny je publikační a osvětová činnost, což obnáší původní odborné texty (články i monografie), překlady odborné literatury z oblasti křesťanské sociální etiky a pořádání odborných setkání různého formátu. Na podzim r. 2018 je vzhledem k tomuto zaměření skupiny předběžně plánována konference k dokumentu papeže Františka Amoris laetitia. Stejné téma bude také předmětem navazující odborné kolektivní monografie, jejíž vydání se plánuje na závěr letošního roku.

 

Tisk   |   Poslat článek známému