Termín konání:

Srdečně Vás zveme na konferenci na téma "Člověk a práce: etické a sociální výzvy současnosti", která se uskuteční 25. listopadu v prostorách kláštera Na Slovanech (Emauzy). Na konferenci se svými příspěvky vystoupí český podnikatel a bývalý politik Pavel Bratinka, sociolog Daniel Prokop, filosof Jakub Jinek, sociální etikové Petr Štica a Jindřich Šrajer a další hosté.  

Svět práce v ČR po pandemické situaci nastoluje řadu otázek a výzev. Jaké jsou rámcové podmínky práce v ČR a co je na nich potřeba do budoucna změnit? Jak práce ovlivňuje osobní a rodinný život? Jak se odráží a bude odrážet digitalizace a robotizace práce na pracovním trhu? Jaké jsou s tím spojené sociálně etické otázky? Otevírá český vzdělávací systém cestu k uplatnění na trhu práce? Na tyto a další otázky budeme během konference Pracovní skupiny pro sociální otázky při ČBK (SO ČBK) hledat odpovědi.

Účast na akci je zdarma.

 

Bližší informace budou průběžně zvěřejňovány zde. V případě zájmu můžete rovněž napsat na info(at)socialninauka.cz a aktuální informace ohledně konference budete dostávat e-mailem.