Termín konání:

Zveme Vás na dobrovolnický týden pořádaný organizací Křesťané v ochraně přírody (A Rocha), který se uskuteční v ekocentru pod Orlickými horami od 14. do 21. 8. 2021. Také se můžete zúčasnit řady dalších zajímavých akcí zaměřených na péči o stvoření.

Budeme moc rádi, když se s námi spojíte v práci pro přírodu.

Areál ekocentra se pomalu rozrůstá, vznikají nové prvky pro život a my potřebujeme pomoci s údržbou remízků, květnatých luk a tůní i s úklidem kůrovcového dřeva a také s usazením nových informačních tabulí. Pro názornou výuku dětí chceme vybudovat pozorovací mola nad tůňky. Čeká nás ale daleko více aktivit než jen inspirující a naplňující práce v přírodní zahradě. Vydáme se na výlet do nedalekých Orlických hor a navštívíme Ptačí rezervaci ČSO Josefovské louky.

Zamyslíme se nad biblickými texty o přírodě a Božím stvoření.

Večery věnujeme některé z knih Marka Orko Váchy, povídání a zpěvu (budeme rádi za kytaristu či jiného muzikanta). Podíváme se zblízka na život ptáků, hub a vodních živočichů a budeme žasnout nad neokázalou krásou té Boží zahrádky u nás na Krupárně...

 

Více informací včetně přihlášky naleznete v přiložených dokumentech (viz níže).


Další zajímavé akce zaměřené na péči o stvoření:

 

  • 25.4.      Den Země pro NŠ (POŽP)
  • 22.4.      Ekumenická bohoslužba za klimatickou spravedlnost (Žít Laudato si')
  • 22.5.      Bohoslužba za krajinu (ČKA)
  • 14. – 21.8.   Dobrovolnický týden A Rocha (A Rocha)
  • 1.9. – 4.10.  Dny vděčnosti za stvoření
  • 18. – 19.9.   Do kostela na kole (POŽP)

 

Kompletní a aktualizovaný seznam všech akcí naleznete na stránkách České křesťanské environmentální sítě (ČKES). ČKES rovněž stojí za projektem Zelená zrnka, který sdružuje lidi, jimž není lhostejný stav životního prostředí. Přidejte si i Vy! Více informací naleznete zde.

 

Víte o nějaké křesťansko-environmentálních akci nebo sami takovou pořádáte? Dejte nám o tom vědět!

 

(převzato z e-mailové pozvánky, redakčně upraveno)