Úskalí a hranice svobody projevu - seminář Iustita et pax věnovaný tzv. fake news

Hlavní stránka > Pozvánky > Úskalí a hranice svobody projevu - seminář Iustita et pax věnovaný tzv. fake news

4.3.2020

Termín konání: 7.11.2020 10:00

 

Členové Rady Iustitia et Pax v čele se svým předsedou biskupem Václavem Malým zvou na seminář, který si klade za cíl diskutovat o současném úskalí a hranicích svobody projevu a kde svoboda projevu končí. Snahou rady je poukazovat na problémy a myšlenkově je propojovat s možným budoucím vývojem ve společnosti, ať už se to týká současného vývoje ve světě či jeho dopadů v České republice. Rada se aktivně podílí také na mezinárodní spolupráci http://www.juspax-eu.org/en/.

Seminář se měl původně konat 28. března 2020 od 10 hodin v  Klášteře františkánů u Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze 1. 

(Místo je dobře dostupné metrem jak ze stanice Můstek, tak ze stanice Národní třída. Vstup z Františkánské zahrady přes branku dětského hřiště.)

 

Vzhledem k celostátním opatřením ve výjimečné situaci se akce přesouvá z 28.3.2020 na 7.11.2020.

Místo, čas, program zůstávají beze změny.

 

K obsahu:

Takzvané dezinformační weby či i jiná média, která mezi pravdivými zprávami publikují i zavádějící nebo zcela smyšlené informace, získávají čím dál větší množství čtenářů a publikum. Hranice mezi seriózní žurnalistikou a falešnými zprávami se už smývají. Jaké jsou rady pro rozpoznání falešných zpráv a kde je etika svobodného projevu? 

V diskusi k těmto tématům nás podpoří světící biskup pražský Václav Malý a renomovaní odborníci, novináři, pedagogové, lidé mediálně velmi známí, s praxí a velkými zkušenostmi.   

Přihlaste se přes formulář https://forms.gle/aEvNBrP77cKJzTfC9  nebo e-mailem na iupax.cz@gmail.com.

 

pozvánka

program

 

 

 

Tisk   |   Poslat akci známému